Prøv [link fjernet]Ole, 21/07-1999
Det gøres ved at skifte 2 pakninger. En hvor vandet løber ind i cisternen og en i bunden af cisternen. Du skal være opmærksom på at vandet ikke 'bare' løber ud gennem overløbet, så skal du ændre vandmængden til lidt mindre (på gammel IFØ model wc skrues på en messing skrue ved vand indløbet).Marck Kristensen, Asaa06/08-1999
Nej. Ved at sætte to ventilatorer på samme kanal, vil der ske overførelse af luft fra det ene rum til det andet i det øjeblik kun den ene ventilator kører. (Dette kan også ske selv om begge ventilatorer kører - trykforhold). Du skal samle kanalerne fra begge rum i et hovedrør, som du så montere Èn ventilator på, der kan udsuge luft fra begge rum samtidigt, og så føre hovedkanalen til taghætte.
Kim, Odense24/02-1999
Det finns specilla kakeborr med hårdmetall/diamantspets. Ett annat altertiv är att använda en högvarvig maskin typ DREMEL och fräsa upp hålet. Detta är lämpligt vid större hål och är även väldigt praktiskt när man skall forma kakel.
Stefan Nilsson, Landskrona, Sverige01/02-1999
Køb en Lip Multiklæb, den holder garanteret også på træ, hvis det da ikke er brædder der arbejder for meget.Peter Jakobsen, Viborg05/02-1999
KronospanSe vores brochure her
VVS ComfortLandsdækkende VVS-kæde med butikker og udstilling