» Stil spørgsmål
Debatforum
Vandrør
Spørgsmål
Jeg skal etablere en ekstra håndvask i min nye tilbygning (som ikke er bygget endnu)og tænkte på om der findes nogle vandrør man kan lægge under sit gulv? Evt. nogle slager. Det er vel en dårlig ide at støbe dem ned i fundamentet? Det drejer sig både om koldt og varmt vand.
mads peter, Egå28/04-2006Arkitekter i Værløse området
Spørgsmål
Er der nogen der kan anbefale nogle gode arkitekter i Værløse området !?
Vh. Pernille
Pernille Christensen, Værløse27/04-2006mørtelforbrug på 1000 mursten??????
Spørgsmål
Hvor mange kg. mørtel går dertil 1000 stk. mursten
Peer Martinsson, Frederiksværk27/04-2006Svar
Hvor mange murstengår der i almindelighed til et hus på 150 kvm. i et planAage Andersen, Frederikshavn06/02-2007
Svar
Du skal bruge det der er nødvendigKnud Herbert, Frederiksværk12/03-2012
Er vindue i bryggers nødvendigt ?
Spørgsmål
Jeg skal have lavet en tilbygning til mit hus men der hvor jeg vil bygge ud er et vindue fra bryggerset. Skal der være et vindue i et bryggers og hvis ikke, hvilken form for udluft skal der så til ?
Pernille Christensen, Værløse27/04-2006hvor søges
Spørgsmål
Jeg står for at skulle bygge nyt hus, i den forbindelse mangler jeg en web adresse, hvorpå jeg kan søge tilfredsbarometer på diverse byggefirmaer
H. Sørensen, Kalundborg27/04-2006Næste side »« Forrige side