hej, dunpap.
Jeg kender en der kan lave det til 5000 kr. pr m2, men så skal du også male selv ....
mureren fra jyllandm, jylland30/08-2006
hej dunpap
Det er alt alt for dyrt. Jeg kan lave det for 4500 kr., incl. maling. Du skal bare ringe. Du skriver ikke noget om hvordan det skal se ud eller kvaliteten, men jeg regner med at det bare skal være det billigste over hovedet muligt (både kvalitetsmæssigt og materialemæssigt)
Hvis du skal have tegninger med, så koster det 1000 kr. ekstra.polakken, Gdansk30/08-2006
Nu må i holde op !.
Det koster mindst 25000 kr. pr m2., + moms. Så bliver det også i mursten og med tegl på taget ............
Bare ring eller mail til mig,- jeg står i telefonbogen.
entreprenøren, københavn30/08-2006
Jeg kan lave skuret for 5000 kr ekskl. moms
det bliver malet med et gori-ligende produkt.per, Vestervrå skurbyg31/08-2006
Mit firma ka'' lav'' det for 2.500 kr. incl. moms. Huset bliver ovenikøbet bygget i sektioner, 80x100 mkt. Euro - med naturlig ventilation!Palle, Miljø og klodser31/08-2006
God værkstedshumor :-)
Som man spørger får man svar...nn, nn10/09-2006
Hej Lene
Ved en tilbygning skal de nye isoleringsregler følges i selve tilbygningen.
Er der under 22% vinduesareal af tilbygningens bruttoareal, skal der sammen med byggeansøgningen vedlægges en beregning der angiver de forskellige bygningsdeles U-værdi.
Er der over 22% vinduesareal af tilbygningen bruttoareal, skal der udarbejdes en beregning ud fra en varmetabsramme for tilbygningen. www.allanjuhl.dk, Fredericia29/08-2006
Kig på isoleringsfirmaernes hjemmesider. De beskriver reglerne ganske godt.
www.isover.dk
www.rockwool.dkksj, Brenderup29/08-2006
Hej Børge
Du kan evt. kontakt os på ddb@ddb-byg.dk for et uforpligtende tilbud omkring hvad sådanne et projekt vil koste, det lyder ikke pt. til at det vil blive dyrt.
Mvh. ToliverBygningskonstruktør, Odense28/08-2006
Goddag Børge,
send mig nogle mål længde,bredde, facade mål, hvad bygningen er lavet af og beskrivelse - så kommer jeg med nogle ideer - jeg har lavet den type projekt før.
jeg er ikke interesseret i penge eller arbejdet. mail: bagger@mail.nuL. bruun, København22/02-2007
Flyttebox / FlyttecontainerFå Xtra tid, når du flytter
Jysk skruefundamentVærd at bygge på!
Lind & RisørFra Typehus til Drømme Villa
RockidanAmphiSilan NQG Facademaling